Styx'ten yeni albüm - MeridyenMeridyen

Styx’ten yeni albüm

Styx, yeni stüdyo albümleri için çalışmaya başlayacak.

2017’de çıkardıkları konsept albümleri Mission’dan sonra grup, yıl sonuna doğru şarkı yazma sürecine girmeyi planlıyor. Mars’a yolculuğu konu eden son albüm, grubun 14 yıllık aradan sonra yaptığı ilk çalışmaydı.

Grubun basçısı Ricky Phillips, kendi nesillerinden pek çok büyük grubun hala iyi albümler yapabildiğini ifade ederek, yaz konserleri sonrası yeni albüm için zaman bulabileceklerini belirtti. Mission ile beklenenin üzerinde ilgi gördüklerini ve bunun grup üyelerini cesaretlendirdiğini söyleyen Phillips, pek çok şarkı fikrinin hazır olduğunu, yıl sonuna doğru bunları toparlamaya başlayacaklarını belirtti.

Albümleri para için yapmadıklarını ifade eden Phillips, çoğu besteci olan üyelerden oluşan bir grup için üretmekten başka seçenek olmadığına işaret ediyor. Phillps, grubun kimyasının ise çok iyi olduğunu sözlerine ekledi.

Grup, kurucu üyeler James Young ve Chuck Panozzo ile grubun uzun yıllar üyesi olan Tommy  Shaw’un yanı sıra gruba sonradan dahil olan Todd Sucherman, Ricky Phillips ve Lawrence Gowan’den oluşuyor.

Hakkımızda

Göksel Sözer

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017