Page-Williams dava sürecinde yeni gelişme - MeridyenMeridyen

Page-Williams dava sürecinde yeni gelişme

Led Zeppelin’in gitaristi Jimmy Page ile Take That’ın eski üyelerinden Robbie Williams arasında uzun süredir devam eden dava sürecinde yeni bir gelişme yaşandı.

İkili arasındaki sorun, Williams’ın 2013’te Londra’nın Kensington semtinde Page’e komşu gelmesiyle başladı. Williams’ın evde tadilat yapmak ve yeraltı havuzu inşa etmek isteği, güvenlik ve gürültü gerekçesiyle Page tarafından reddedildi. Böylece iki ünlü arasındaki dava süreci başlamış oldu.

Uzun süre sonuç alınamayan süreçte Page hakkında, aralarında ”akıl hastası” ifadesinin de bulunduğu hakaret içeren sözler sarf eden Williams, geçen yıl özür dilemişti.

Bu hafta belediye binasında toplanan yetkililer, Williams’ın planlarını görüşürken, toplantıya katılan Page’in de çekincelerini dinledi. Ancak yetkililer koşulların neler olabileceğini tartışmak üzere kararı sonraya bıraktı. Koşullardan bazıları,  Williams’ın tadilatın yan binaya zarar vermeyeceğine yönelik yasal taahhütte bulunmasını ve gerektiği yerlerde inşaat işçilerinin sadece el gereçleriyle işlerini sürdürmelerini öngörüyor.

Sonuçtan memnuniyetini dile getiren Page, kendini evin koruyucusu gibi hissettiğini ve kendi nöbetinde eve bir şey olmasına izin vermeyeceğini sözlerine ekledi.

 

 

 

Hakkımızda

Göksel Sözer

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017