KK Downing, Judas Priest'ten ayrılış nedenini açıkladı - MeridyenMeridyen

KK Downing, Judas Priest’ten ayrılış nedenini açıkladı

Judas Priest’in eski gitaristi KK Downing, grupta herkesin eşit haklara sahip olmaması nedeniyle ayrıldığını belirtti.

Downing, verdiği röportajda, uzun süreli her türlü ilişkinin belli noktada tükenebileceğini ifade ederek, 40 yıl birlikte olmalarını mucize olarak niteledi. Tek bir doğru veye yanlışın olmadığını vurgulayan gitarist, bazı insanların tolere etme kapasitesinin daha fazla olduğunu, alma-verme dengesinin iyi tutulması gerektiğini belirterek, demokrasilere inandığını ancak grup içinde bundan söz etmenin pek mümkün olmadığını söyledi.

Rob Halford ile Glenn Tipton’ın grup dışı projelerde yer aldığını hatırlatan Downing, bunun üzerine kendisinden beş parçalık bir EP için çalışmaya başlanması istenmesinin ipleri kopardığını ifade etti. Halford solo albüm yaparken, Priest’in EP çıkarmasına onay vermeyen gitarist, sorunu mümkün olduğunca diplomatik şekilde çözmeye çalıştığını ancak sürecin gruptan ayrılmakla sonlandığını belirtti.

Grupla şu aralar arasının pek iyi olmadığını söyleyen Downing, her zaman daha iyi bir çözüm için yol bulunabileceğini ancak gruptaki bir kişinin pastadan daha fazla pay almakta ısrarlı olduğunu vurguladı.

Downing, 2011 yılında gruptan ayrıldıktan sonra yerine Ritchie Faulkner gelmişti.

KK Downing, son olarak Glenn Tipton’un rahatsızlığı nedeniyle konserlere çıkamaması üzerine kendisine geri dönmesi için davet yapılmadığına şaşırdığını belirtmiş, bu açıklama üzerine gitarist ile grup arasında soğuk rüzgarlar esmişti.

 

 

 

Hakkımızda

Göksel Sözel

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017