Kiss'ten yeni bir tartışma konusu - MeridyenMeridyen

Kiss’ten yeni bir tartışma konusu

Rock grupları, orijinal üyeleri olmadan müzik yaşamlarına devam edebilir mi?

Kiss’ten Paul Stanley, iki orijinal üye olarak kendisi ve Gene Simmons olmadan da grubun konser verip, yeni müzikler yapabileceği belirterek, yeni bir tartışma başlattı. Günümüzde orijinal üyesi bulunmadan veya  tek orijinal üyeyle devam eden pek çok grup olduğunu söyleyen Stanley, bunda yanlış bir şey görmediğini, sonuçta grupların geldikleri noktaya bir günde ulaşmadığını belirtti.  Stanley’in, 2019’da Kiss’in, tarihindeki en büyük turneye hazırlandığını duyurması ise Stanley ve/veya Simmons’un gruptan ayrılabileceği yorumlarına yol açtı.

Kiss’in manejeri Doc McGhee de Stanley’e destek verenlerden. Superman’i örnek veren McGhee, şimdiye kadar altı farklı kişinin Superman’i oynadığını ancak oyuncuların değil Superman karakterinin önemli olduğunun altını çizdi. McGhee, aynı şekilde başka müzisyenlerin de aynı makyaj, davranış ve şovlarla Kiss’i yaşatabileceğini vurguladı.

İnsanların Kiss konserlerine eğlenmek, patlamaları izlemek, grup üyelerinin uçmasını görmek için geldiğini ifade eden McGhee, ”Sonuçta bu, Dark Side Of The Moon değil” diye konuştu. Kiss gösterilerini Cirque Du Soleil performansına benzeten McGhee, sahneye yetenek dışında bir şey konmadığı zaman, bunun yürümeyeceğini sözlerine ekledi.

Hakkımızda

Göksel Sözel

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017