Whitesnake – Flesh and Blood - MeridyenMeridyen

Whitesnake – Flesh and Blood

BİLGİ

Whitesnake, 13. stüdyo albümleri ‘’Flash and Blood’’ ile sekiz yıl aradan sonra tekrar rock arenasına döndü.

Geçen yıl çıkması planlanan ancak teknik sorunlar nedeniyle 2019’a çekilen albüm, 2015 tarihli ‘’Deep Purple klasiklerinin yer aldığı ‘’Purple’’ı saymazsak, yeni kadronun yer aldığı ilk çalışma olma özelliğini taşıyor. Bu da ister istemez David Coverdale’in parça yazma sürecinde işbirliği yaptığı yeni ortaklar nedeniyle grubun soundunda küçük çaplı yeniliklere yol açmış.
Doug Aldrich’in ayrılmasından sonra Night Ranger’dan gelen Joel Hoekstra ile altı, Winger’da hala çalan Reb Beach ile ise Coverdale beş parçaya imza atmış.
Müzik dünyasında 40. yılını kutlayan grup, seksenlerde ‘’Slide it in’’ ile başlayıp ‘’1987’’ ile zirveye çıkan başarı ivmesini korumaya çalışıyor. Grup, ‘’Slip of the Tounge’’, ‘’Good to be Bad’’ ve bir önceki 2011 yılına ait ‘’Forevermore’’ albümü kadar olmasa da, hayranlarını memnun edecek bir çalışmayla karşımıza çıkıyor.
İlk single ‘’Shut Up and Kiss Me’’, albümün öne çıkan parçalarından. Benim gibi önce videosunu izleme hatasına düşenler, parçaya haksızlık edildiğini sonradan anlıyor. ‘’Gonna Be Alright’’, favorim ‘’Hey You’’, ‘’Trouble is My Middle Name’’ ve Zeppelin vari ‘’Sands of Time’’, en çok dinlediklerim. Whitesnake’in olmazsa olmazları baladlar ise yine albümde önemli yer tutuyor. Tek sevmediğim parça, albümle aynı ismi taşıyan Flesh and Blood.
David Coverdale’in vokali her zamanki gibi sağlam. Besteci ve yorumcu kimliği ile 67 yaşında grup lideri olarak işinin bitmediğini çok güzel kanıtlıyor. Gitaristler Reb ve Joel ise bana göre bu kalibredeki bir grup için biraz yetersiz kalıyor. John Sykes ve Doug Aldrich’in yerini ne yazık ki dolduramamışlar. Yine de her dinleyişte daha çok beğeneceğinizi düşündüğüm çalışma, yılın kuşkusuz ses getirecek albümlerinden biri.
Flesh and Blood, grubun müzikal geleneğine genel olarak sadık kalan, başarı formülünü tekrarlamayı deneyen, içinize zamanla sinen albümlerden. Grubun, 40 yıl sonra böyle bir albüm ortaya koyması ise başlı başına olay.

Not-Deluxe versiyonda iki bonus parça yer alıyor.

David Coverdale vokal
Reb Beach gitar
Joel Hoekstra gitar
Michael Devin bas
Tommy Aldridge davul
Michele Luppi keyboard

Hakkımızda

Göksel Sözel

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017