Tyler Bryant and The Shakedown - Truth and Lies - MeridyenMeridyen

Tyler Bryant and The Shakedown – Truth and Lies

BİLGİ

Tyler Bryant and The Shadown‘un üçüncü albümü Truth and Lies, grubun giderek yükselen kariyerinde önemli bir yere sahip.

Günümüzün en popüler blues-rock gitaristlerinden Tyler Bryant’ın, Jeff Beck ve Vince Gill gibi isimlerden övgü almasının yanı sıra AC/DC, Guns and Roses, ZZ Top, Aerosmith ve Deep Purple’ın alt grubu olarak konserlere çıkması, genç gitarist ve grubunu henüz tanımayanlar için inanılmaz referans oluşturuyor.

Nashville’de kurulan grubun son halinde,  Tyler Bryant’ın yanı sıra Caleb Crosby, Noah Denney ve Aerosmith’ten Brad Whitford’un oğlu Graham Whitford yer alıyor. 2013’te Wild Child’ı çıkaran grup, 2017’de kendi adlarını taşıyan ikinci çalışmalarını yaptı. Grubun bir de The Wayside isimli EP’si var.

Tyler’in Nashville’deki evinde 55 parça hazırlayan grup, stüdyoda yeni albüm için 13 parça seçmiş. Grammy adayı prodüktör Joel Hamilton (The Black Keys, Highly Suspect, Tom Waits) ile çalışan grup, albümüm soundunun özellikle ciladan uzak, doğal olmasını istemiş.

Grup, yeni albümde klasik soundlarını korumuş. 70’lerin havasını modern rock ve blues türleriyle birleştiren grup, biraz southern rock biraz grunge ekleyerek yine iddialı bir çalışmaya imza atmış. Artık kendi tarzlarını oturtan grup, sahne performanslarıyla da bir o kadar ilgi görüyor.

”Shock and Awe”, ”On To The Next”, ”Shape I’m In”, Eye To Eye”, ”Panic Button”, ”Drive Me Mad” ve ”Without You”, öne çıkan parçalar.

Tyler Bryant and The Shadown‘un yeni albümü Truth and Lies, rock müziğin emin ellerde olduğunu ispatlayan bir çalışma.

Tyler Bryant vokal,gitar
Graham Whitford gitar
Noah Denney bas
Caleb Crosby davul

On To The Next

1

Hakkımızda

Göksel Sözer

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017