The Quireboys - Amazing Disgrace - MeridyenMeridyen

The Quireboys – Amazing Disgrace

BİLGİ

The Quireboys, yeni albümleri ”Amazing Disgrace” ile bildiklerinden şaşmıyor.

Seksenlerde yola çıkan grupların halen albüm yapmaları başlı başına şaşırtıcıyken, The Quireboys’un son sekiz yılda yedi albüm yayımlamaları ise taktire şayan. Yollarına dört kişi olarak devam eden grup, 12. albümlerinde klasik soundlarından taviz vermeden düzgün iş çıkarmış. 11 yeni parçanın yer aldığı albümde gruba, davulda Dave Mc Cluskey ile basta Gary Ivin eşlik ediyor.

Gruptan ”A Bit Of What You Fancy” gibi bir albüm beklemek boşuna olsa da, 35. yılını kutlayan grubun çalışmalarını ortalamanın altına düşürmemesi sevindirici. Albüm, grubun son dönem başarılı çalışmalarından ”Beautiful Curse” veya ”Black Eyed Sons” kadar olmasa da özellikle grubun die hard fanları için yine tatmin edici özelliğe sahip. Spike’ın  grubun markalaşmasında önemli yere sahip vokali ise her zamanki gibi sağlam. Honky tonky piano, geri vokaller, country, rock ve blues karışımı sound, kısaca grubu zamanında meşhur eden tüm özellikler de yine yeni albümde mevcut.

”Sinner Serenade”, ”Amazing Disgrace”, ”Eve of the Summertime”, ”This is it” ve ”Slave #1” öne çıkan parçalar.

The Quireboys’un yeni albümü Amazing Disgrace, grubun klasik soundunu sevenleri memnun edebilecek orta derecede bir çalışma.

The Quireboys:

Spike (Vocals)
Guy Griffin (Guitar)
Keith Weir (Keyboards)
Paul Guerin (Guitar)

 

The Quireboys - Sinner Serenade

1

Hakkımızda

Göksel Sözel

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017