The End Machine - The End Machine - MeridyenMeridyen

The End Machine – The End Machine

BİLGİ

Süper grup The End Machine, kendi isimlerini verdikleri ilk albümleriyle iddialı geliyor.

Dokken’dan George Lynch, Jeff Pilson ve Mick Brown ile Warrant’tan Robert Mason’un yer aldığı dörtlü,  farklı iki grupta daha önce müzik yapmalarının riskini bertaraf ederek oldukça iyi bir çalışmaya imza atmış.

Grubun soundunun, Dokken veya Lynch-Mason beraberliğindeki Lynch Mob’a benzemesini beklemek doğal olsa da, grup ilginç şekilde kendi tarzını yaratmayı bilmiş. Lynch’in tarzı bazı parçalarda Dokken’ı çağrıştırsa da, grup soundu, eğer illa bir benzetme yapılacaksa, Lynch Mob’a daha yakın duruyor. Yine de The End Machine, bu iki ünlü grubun son albümlerinden çok daha başarılı bir çalışma yapmış.

George Lynch’in son dönemde dahil olduğu pek çok proje arasında parlayan grubun prodüktörü ise Jeff Pilson. Albüme Lynch’ın katkısı ise inanılmaz. Gitaristin tekniği her parçada övgüyü hak eden cinsten.

”Leap of Faith”, ”Hold Me Down”, ”Ride It”, ”Sleeping Voices”, albümü taşıyan şarkılar.

The End Machine’ın yeni albümü, George Lynch projelerini sevenlerin kaçırmaması gereken bir çalışma. Dört usta ismin uyumunu dinlemenin verdiği keyifle, grubun devam etmesini diliyor, hard rock sevenlere albümü tavsiye ediyorum.

Bu arada Lynch ve Pilson, önce Don Dokken ile yeni bir Dokken albümü için bir araya gelmek istemiş. Don öneriyi reddedince vokal için Mason devreye girmiş. Don Dokken ile çıkacak sonuç nasıl olurdu bilinmez ama grup, Dokken olarak en iyi albümlerinden birini kaçırmışa benziyor.

Bu tür projelerin uzun ömürlü olamamaları üzücü. Bu bilinçle, ne kadar iyi olurlarsa olsunlar, dinleyicinin bu tarz gruplarla gönül bağı kuramamaları çok doğal.

The End Machine:

Robert Mason vokal
George Lynch gitar
Jeff Pilson bas
Mick Brown davul

 

 

 

 

The End Machine - HOLD ME DOWN

1

Hakkımızda

Göksel Sözel

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017