The Circle - Space Between - MeridyenMeridyen

The Circle – Space Between

BİLGİ

Sammy Hagar’ın grubu The Circle, yeni parçalardan oluşan ilk albümünü çıkardı.

2014’te kurulan süper grubun ilk çalışması, ”Space Between ismini taşıyor. Müzik yaşamını bugüne dek konserlerle sürdüren dörtlü, turnelerde Montrose, Van Halen, Sammy Hagar, The Waboritas ve Led Zeppelin coverları çalıyordu.

Çalışma, önce Sammy Hagar’ın solo albümü olarak düşünülmüş. Ancak grubun kimyasını etkileyici bulan Hagar, yaratıcı sinerjiyi devam ettirmek için konsept bir albümle grubu kalıcı kılmaya karar vermiş. Grupta Van Halen ve Chickenfoot’tan arkadaşı Michael Anthony, Jason Bonham ve Vic Johnson olunca, böyle bir kadronun imza attığı bir albüm yapma fikri hiç de haksız gelmiyor.

35 dakikalık albümde, Hagar’ın 70’lerden günümüze kadar olan müzik yolculuğundan esintiler bulmak mümkün. Can’t Hang, Wide Open Space, Free man, Bottom Line, Trust Fund Baby ve Affirmation albümde öne çıkan parçalar.

The Circle’ın yeni albümü, daha çok dört müzisyenin bir araya gelip eğlendiği kayıtlardan oluşan bir çalışma havası taşıyor. 71 yaşındaki Red Rocker, yeni projesiyle iddiasız, gitar solo geleneğini bozan melodik rock parçalarıyla die hard fanlarını memnun ediyor.

 

The Circle:

Sammy Hagar vokal, gitar
Vic Johnson gitar
Michael Anthony bas
Jason Bonham davul

Hakkımızda

Göksel Sözel

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017