Sweet Oblivion - Sweet Oblivion - MeridyenMeridyen

Sweet Oblivion – Sweet Oblivion

BİLGİ

Sweet Oblivion, İtalyan gitarist ve DGM grubunun kurucusu Simone Mularoni’nin, Queensryche’a olan hayranlığını gösterdiği dikkat çekici bir albüm.

Albüm, yanına Paolo Caridi ve Emanuele Casali’yi alarak tüm parçaları yazan Simone’un, Queensryche’ın eski solisti Geoff Tate’e projeyi götürmesiyle tamamlanmış. Queensryche’ın parlak günlerindeki sounduna oldukça benzeyen albüm, Tate’ın güçlü vokaliyle de grubun hayranlarına, yeni bir birleşme olsa Queensryche’ın nasıl olabileceğini gösterir cinsten.

Promised Land sonrası dönemde yapılan en iyi Queensryche çalışması olma kapasitesi taşıyan albüm, Tate’in solo denemelerinden de çok daha başarılı.

True Colors, Sweet Oblivion, Behind Your Eyes, Hide Away, My Last Story, Disconnect, A Recess From My Faith, Rage For Order’dan Promised Land’e herhangi bir Queensryche albümünde yer alabilecek düzeyde.

Sweet Oblivion’un kendi ismini taşıyan albüm, Queensryche hayranlarının kaçırmaması gereken, Geoff Tate’in vokal tekniğinin benzerlerinden ne kadar ayırt edici olduğunu gösteren, oldukça iyi bir çalışma.

 

Sweet Oblivion:

Geoff Tate vokal

Simone Mularoni gitar, bas

Paolo Caridi davul

Emanuele Casali keyboard

 

 

 

(guitarist/bassist of DGM fame),

Hakkımızda

Göksel Sözer

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017