Sunstorm - Road to Hell - MeridyenMeridyen

Sunstorm – Road to Hell

BİLGİ

Rock dünyasının efsane vokallerinden Joe Lynn Turner’ın solo projesi Sunstorm, beşinci albümleri ”Road to Hell” ile hayranlarıyla özlem gideriyor.

Rainbow ve Deep Purple’ın sesi Turner, yeni albümle AOR tarzının tartışmasız en iyilerinden olduğunu bir kez daha gösteriyor.  Albümde, Turner’ın eski iki grubundan esinlemeler doğal olarak kaçınılmaz olmuş. 12 yıl önce kendi adlarını verdikleri albümle başlayan serüven, 2009’da “House Of Dreams” , 2012’de “Emotional Fire” ve 2016’da “Edge Of Tomorrow” ile devam etti. Melodik rock türünde söz sahibi olan Sunstorm, gitar odaklı parça sayısını bu albümde de artırmış gözüküyor.

Prodüktör olarak yine Hardline’dan Alessandro Del Vecchio ile çalışan Turner, gitarist olarak ise DGM’den Simone Mularoni ile iyi bir uyum yakalamış.

11 yeni parçanın yer aldığı albümde ”Road to Hell”, ”On the Edge”, ”Blind the Sky”, ”My Eyes on You”, ”Everywhere”, ”Resurrection” ve ”State of the Heart”, çalışmayı taşıyan parçalardan.

Sunstorm’un yeni albümü Road to Hell, tür olarak biraz gündem dışı gibi görünse de klasik rock albümlerinin izini takip ediyor. Road to Hell, Joe Lynn Turner’ın kusursuz vokali ve melodik rock tarzındaki nostaljik parçalarla türünde yılın iddialı albümlerinden.

Sunstorm:

Joe Lynn Turner vokal
Simone Mularoni gitar
Nik Mazzucconi bas
Alessandro Del Vecchio keyboard
Edo Sala davul

 

 

 

Sunstorm - The Road To Hell

1

Hakkımızda

Göksel Sözel

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017