Stryper - God Damn Evil - MeridyenMeridyen

Stryper – God Damn Evil

BİLGİ

Stryper, 10. stüdyo albümleri ”God Damn Evil” ile evrene olumlu mesajlar vermeyi sürdürüyor.

Grup, yeni çalışmaları için, yaptıkları en sert albüm iddiasında olsa da, açılış parçası ”Take it to the Cross”da denedikleri yeni sound hariç klasik Stryper yapısının dışına çıktıkları söylenemez. Michael Sweet ile Oz Fox imzalı parçaların geneli, Sweet’in güçlü ses renginin de etkisiyle neredeyse tanıdık geliyor kulağa.

2015 yılında ”Fallen”i çıkardıktan sonra geçen yıl basçı Tim Gaines ile yollarını ayıran Stryper, Firehouse’dan Perry Richardson’ı gruba dahil etti. Ancak albümde, Michael Sweet’in solo albümlerinde bas çalan John O’Boyle’ı görüyoruz.

Albüm, şaşırtıcı ”Take it to the Cross” ile açılıyor. Grubun yenilikçi olması veya risk alması güzel olsa da, bunu hakkıyla yapabilmek başka bir şey. Tekrar kısmında hızlı şekilde söylenen parçanın adı, oldukça rahatsız edici. Parça kötü olmasa da, tekrar kısım şarkıyı aşağıya çekiyor. Albümüm geri kalanı ise bildik Stryper sounduyla ancak orta karar şarkılarla dolu. Albümde beğendiğim iki parça ise ”Sorry” ile ”You Don’t Even Know Me”.

Otuz yıldan fazla süredir rock dünyasında yer alan Stryper’in hala müzik yapıyor olması elbette iyi ancak ”God Damn Evil”, grubun son dönemde yaptıkları arasında en sönük albüm.

 

Stryper:

Michael Sweet vokal,gitar
Robert Sweet davul
Oz Fox  gitar
Perry Richardson bas

 

Stryper - Sorry

1

Hakkımızda

Göksel Sözel

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017