Stone Temple Pilots - Perdida - MeridyenMeridyen

Stone Temple Pilots – Perdida

BİLGİ

Stone Temple Pilots, sekizinci stüdyo albümleri Perdida ile tehlikeli sularda yüzüyor.

Yeni vokalist Jeff Gutt ile çıkan ikinci albüm Perdida, akustik on parçadan oluşuyor. Grup, önceki albümlerinde bir iki bu tarz şarkıya yer verse de, baştan sona albümü akustik yaparak risk almış. Parçalar, farklı kombinasyonlarla Robert ve Dean DeLeo kardeşlerle, solist Gutt imzası taşıyor.

Scott Weiland ve Chester Bennington’dan sonra frontman görevini üstlenen Gutt, zaman zaman Weiland sounduna kaysa da, artık STP’nin solisti olarak daha güvenli gibi. Years parçasında ise vokal görevini Robert DeLeo üstlenmiş.

İsmi, İspanyolca kayıp anlamındaki albüm, melankolik bir havada ilerleyen, düşük ritmli, flüt solosu olan, aralarında folk parçalarının da bulunduğu, ilk dinlemede yanlış anlaşılmaya müsait bir çalışma. Ancak birkaç dinlemeden sonra, geçmişinde pek çok kayıp bulunan grubun, yine pek çok şeyi göze alarak bu albümü yaptığını anlıyorsunuz.

Die hard STP hayranlarının albümü hoş karşılamaması pek mümkün, ancak gruptan yeni bir Core veya Purple beklemek de haksızlık olur.

Ben albümü çok beğendim. Fare Thee Well, Three Wishes, Perdida, I Didn’t Know The Time, nefis flüt solosuyla She’s My Queen, Miles Away ve You Found Yourself While Loosing Your Heart, hepsi klas.

Stone Temple Pilots’ın yeni albümü Perdida, farklı bir tarz deneyerek yenilikçi olmayı sürdüren grubun discografisinde üst sıralarda yer alıyor.

 

Stone Temple Pilots:

Jeff Gutt vokal

Robert DeLeo gitar, vokal

Dean DeLeo  bas

Eric Kretz davul

You Found Yourself While Losing Your Heart

1

Hakkımızda

Göksel Sözer

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017