Sons of Apollo - MMXX - MeridyenMeridyen

Sons of Apollo – MMXX

BİLGİ

Sons of Apollo, ikinci albümleri MMXX ile prog dünyasında hızla ilerlemeye devam ediyor.

Süper grup, Mike Portnoy (The Winery Dogs, Flying Colors, Neal Morse Band, Dream Theater, Adrenaline Mob), Derek Sherinian (Black Country Communion, Dream Theater, Alice Cooper, Yngwie Malmsteen, Kiss), Billy Sheehan (The Winery Dogs, Mr. Big, David Lee Roth), Ron “Bumblefoot” Thal (Art of Anarchy, Guns N’ Roses) ve Jeff Scott Soto’dan (Trans Siberian Orchestra, Talisman, Journey, Yngwie Malmsteen’s Rising Force, WET) oluşuyor.

Portnoy ve Sherinian öncülüğünde üç yıl önce hayata geçen grup, ilk albümleri Psychotic Symphony ile elde ettiği başarıyı, geçen yıl çıkardıkları konser albümü  “Live with the Plovdiv Psychotic Symphony”ile taçlandırmıştı.

Yeni bir on yıla girerken 2020 olarak isimlendirilen çalışma, alanlarında usta olan grubun tüm elemanlarının kendilerini gösterdiği bir oyun alanına dönüşmüş. İlk albümdeki yaratıcılığı ve heyecanı taşıyan grup, yine epik parçalara imza atmış.

Albüm, üç haftada Portnoy’un evindeki stüdyosunda kaydedilmiş. Parçalar, Portnoy, Sherinian ve Thal tarafından yazılmış. İlk albümde mitoloji temasını kullanan grup, yenisinde ise fütürist takılmış. Albümde,  grubun kimyasının daha oturduğu ve projeden grup olma yolunda ilerlendiği hissi alınıyor. Albümün prodüktörleri ise yine Portnoy ve Sherinian.

Albüm, ilk liste parçası Goodbye Divinity ile açılıyor. Peşinden gelen Wither to Black, Desolate July, Fall to Ascend ve kapanışı yapan New World Today, albümde parlayan parçalar.

MMXX, progresif müzik tutkunlarının, hele böyle bir kadroyla, kayıtsız kalamayacağı bir albüm. İkinci albüm azizliğine düşmeyen grup, ilkine oldukça yakın bir çalışmayla, bir süre daha ortalarda olacağa benziyor.

 

Sons of Apollo:

Jeff Scott Soto vokal

Ron “Bumblefoot” Thal gitar

Billy Sheehan bas

Derek Sherinian keyboard

Mike Portnoy davul

Desolate July

1

Hakkımızda

Göksel Sözer

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017