Ross The Boss - Born Of Fire - MeridyenMeridyen

Ross The Boss – Born Of Fire

BİLGİ

Ross The Boss, dördüncü stüdyo albümleri Born of Fire ile sert esiyor.

Grubun kurucusu Ross ”The Boss” Friedman, yetmişlerin punk grubu Dictators ve seksenlerin metal efsanelerinden Manowar’ın gitaristinden başkası değil. Friedman, Manowar’ın ilk altı albümünde yer aldıktan sonra 1989’da gruptan ayrılmış ve Manitoba’s Wild Kingdom, The Hellacopters, The Spinatras, Brain Surgeons, Death Dealer gibi projelerde yer almıştı.  2006’da Ross The Boss’u kuran ünlü gitarist, önce Alman daha sonra Amerikalı bir kadroyla “Hailstorm”, ”New Metal Leader” ve ”By Blood Sworn” albümlerini yaptı.

Friedman’a yeni albümde Marc Lopes (Let Us Prey), Mike LePond (Symphony X) ve Steve Bolognese (Into Eternity, Witherfall) eşlik ediyor.

Eski usul heavy metal geleneğini sürdüren grup, yeni albümde soundlarını biraz daha sertleştirmiş. Prodüksiyondaki  ”raw” tarzı fazlasıyla hissediliyor. Ross The Boss Friedman’ın gitarı ise her zamanki gibi parçaların lokomotifi.

Keltik ezgileri olan Maiden Of Shadows, Shotgun Evolution, Born Of Fire, Undying ve Waking The Moon, albümden daha fazla dinlediklerim.

Ross The Boss’un yeni albümü Born Of Fire, gayet sağlam parçaların olduğu, gerçek metali özleyenleri memnun edecek bir çalışma. Grubu artık Manowar ile kıyaslamaktan da vazgeçmenin zamanıdır.

Marc Lopes vokal
Ross the Boss gitar
Mike LePond bas
Steve Bolognese davul

Maiden of Shadows

1

Hakkımızda

Göksel Sözer

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017