Rob Halford - Celestial - MeridyenMeridyen

Rob Halford – Celestial

BİLGİ

Judas Priest’in solisti Rob Halford, geneli tatil sezonu şarkılarından oluşan ikinci albümüyle, hayranlarını şimdiden yeni yıl havasına sokuyor.

”Rob Halford with family and friends” olarak çıkan albüm, Celestial ismini taşıyor. Dört yeni parçanın (Celestial, Donner and Blitzen, Morning Star, Protected by the Light) bulunduğu albüm, sekiz de tatil klasiği barındırıyor. Halford, 2009’da da ”Halford III: Winter Songs” isimli benzer bir çalışmaya imza atmıştı.

Müzisyenler ise albümün isminde de anlaşılacağı gibi aile ve arkadaşlardan oluşuyor. Halford’a, kardeşi Nigel davulda, kız kardeşi Sue zillerde, yeğeni Alex (Judas Priest’in basçısı Ian Hill’in oğlu) basta, arkadaşları Jon Blakely ve Robert Jones de gitarda eşlik ediyor.

Celestial’ı Halford’un solo albümü olarak değerlendirmek yanlış olur. Hele Judas Priest soundu duymak umuduyla dinlemek çok daha kötü. Albümü, daha çok Halford’un yeni yıl şarkılarını metal tarzda yorumlaması olarak ele almak gerek. Metal God istemiş yapmış. Halford’un söylediği her şeyi dinlerim diyenlerdenseniz, belki sizi de memnun edebilir bu deneyim.

Yeni parçalardan sadece Donner and Blitzen öne çıkıyor. Diğer tatil şarkılarının çoğuna aşina olsak da, Halford’un yorumuyla dinlemek farklı.

Rob Halford’un yeni albümü Celestial, gerekliliği tartışmaya açık ancak Halford’un sezon şarkılarına düşkünlüğünü görmek adına ilginç bir çalışma. Ancak meraklısına.

 

 

 

Hakkımızda

Göksel Sözer

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017