Richie Kotzen - 50 For 50 - MeridyenMeridyen

Richie Kotzen – 50 For 50

BİLGİ

Richie Kotzen, 50. yaşını, 50 yeni parçanın yer aldığı, üç albümlük bir çalışmayla kutluyor.

”50 For 50” ismini taşıyan çalışma, Kotzen’in 22. solo albümü.

Poison, Mr Big ve Winery Dogs gruplarında yer alan Kotzen, solo çalışmalarıyla hem yorumcu hem de gitarist kimliğini defalarca ispatlamış bir müzik adamı. Kotzen, yeni albümünde vokalin yanı sıra tüm enstrümanları da çalıyor.

Yaş gününde albüm yayımlama fikri, Kotzen’ın geçen yıl aklına gelmiş. Kotzen, 2020 için hazırladığı 14 parçalık albümü, bazıları hazırda bulunan, ancak geneli müzik yolculuğu sırasında bir şekilde yarım bıraktığı şarkıların eklenmesiyle, üç albümlük bir çalışmaya dönüştürmüş.

Birkaçı enstrümantal olan parçaların türleri ise oldukça geniş bir yelpazeyi kaplıyor. Kotzen’in solo çalışmalarına aşina olanlar, yine rock, funk, caz, soul, R&B türlerinin karışımı bir sound dinleyecekler.

Stick The Knife, More Than This, Devil’s Hand, Warrior, Taking On The Pain, Happy Here, Wide Open, Mountains, öne çıkan parçalar.

Richie Kotzen’in yeni albümü, gelecek yıl çıkması planlanan yeni Winery Dogs albümüne kadar, gitaristin hayranlarına keyifli zaman geçirmeleri için bolca malzeme veriyor.

 

Stick the Knife

1

Hakkımızda

Göksel Sözer

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017