Quiet Riot - Hollywood Cowboys - MeridyenMeridyen

Quiet Riot – Hollywood Cowboys

BİLGİ

Quiet Riot, 14. albümleri Hollywood Cowboys’ı çıkardı.

Bir önceki albüm Road Rage’de olduğu gibi grup, yine talihsiz bir süreçten geçiyor. Geçen albümde solist Seann Nicols’un yerine gelen ve bitmiş albümü yeniden kaydeden James Durbin, yeni albüm bittikten sonra solo kariyeri için grupla yollarını ayırdı. Durbin’in yerine, grubun daha önce de solistliğini yapan, Love/Hate’in eski vokali Jizzy Pearl geldi. Bunlar yetmiyormuş gibi, grubun davulcusu Farnkie Banalli, sağlık sorunlarıyla uğraşıyor.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen seksenlerin popüler grubu, hayatta kalmaya çalışıyor. Üçüncü albümleri Metal Health ile üne kavuşan ve Billboard’da ilk kez bir numara olan heavy metal grubu unvanını alan Quiet Riot, daha sonra kuruculardan solist Kevin DuBrow’un hayatını kaybetmesi, eleman değişiklikleri ve grup içi anlaşmazlıklar nedeniyle, aynı başarıyı bir daha yakalayamadı. Şu anda grupta hiçbir orijinal üye bulunmazken, Banalli, DuBrow öldükten sonra grubu 2010’da tekrar canlandırdı.

Grubun yeni albümü Hollywood Cowboys, birleşme sonrası yakalanan orta karar düzeydeki çalışmalardan bir diğeri. Bu kez farklı tarzlara da yer veren grup, gitarist Alex Grossi’nin bazen şaşırtan sololarına rağmen, kötü denmese de yine ortalamayı geçemeyen bir albüm hazırlamış.

Don’t Call it Love, In the Blood, The Devil that you Know, Insanity, albümde öne çıkanlar.

Hiçbir zaman dört dörtlük bir albüme imza atamayan Quiet Riot, artık grup ruhunu dinleyene hissettiremeyen ve kendine has marka soundu olmayan tarzıyla, sadece Metal Health ile anılacağa benziyor.

 

Quiet Riot:

James Durbin vokal

Alex Grossi gitar

Chuck Wright bas

Frankie Banali davul

 

 

Hakkımızda

Göksel Sözer

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017