Michael Monroe - One Man Band - MeridyenMeridyen

Michael Monroe – One Man Band

BİLGİ

Hanoi Rocks’ın efsanevi solisti Michael Monroe, dokuzuncu stüdyo albümü One Man Band ile yine yüzleri güldürüyor.

Punk-glam rock türünün önde gelen temsilcilerinden Monroe, 2015’teki Blackout States albümünün ardından, yeni bir plak şirketiyle anlaşma sürecinin uzaması nedeniyle verdiği dört yıllık aradan sonra yine dolu bir çalışmayla hayranlarının karşısına çıkıyor.

Geneli yüksek tempolu, dinleyeni iyi hissettiren parçaların olduğu albüm, Monroe’dan tüm beklentileri karşılıyor. Rock dünyasındaki kuşkusuz en iyi ”frontman”lerinden biri olan Monrou, saksafon ve armonikasıyla albüme kendi imzasını atıyor. Monroe’nun da dediği gibi, albümde grup elemanlarının favori grupları The Damned, Mott The Hopple ve The Clash izleri bulmak mümkün.

Albümde Monroe’e, Hanoi Rocks’tan Sami Yaffa ile Rich Jones, Steve Conte ve Karl Rockfist eşlik ediyor. Albüme adını veren One Man Band parçasında ise lead gitarda The Damned’den Captain Sensible’ı konuk olarak dinliyoruz.

Albümdeki 12 parçadan yedisi, gitarist Rich Jones tarafından yazılmış. Üç parça ise Jones ve diğer gitarist Steve Conte’nin ortak çalışması. Monroe, albümüm prodüktörlüğünü de Jones ve Conte ile birlikte yapmış.

One Man Band, Last Train To Tokyo, Junk Planet, Midsummer Nights, The Pitfalls of Being an Outsider, Heaven is a Free State, öne çıkan parçalar.

Michael Monroe’nun yeni çalışması One Man Band, ünlü solisti Honoi Rocks ve solo kariyeri boyunca takip edenleri fazlasıyla memnun edecek bir albüm.

 

 

 

Hakkımızda

Göksel Sözer

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017