LA Guns - The Devil You Know - MeridyenMeridyen

LA Guns – The Devil You Know

BİLGİ

LA Guns, iki yıl aradan sonra yeni stüdyo albümleri The Devil You Know ile köklerine dönüyor.

Yıllar sonra 2017’de bir araya gelen kurucu iki üye Phil Lewis ve Tracii Guns ile çıkan Missing Peace hayli ses getirirken, yeni albüm, daha heavy sounduyla bir öncekinin de önüne geçiyor.

Pek çok eleman değişikliği geçiren, inişleri çıkışlarıyla seksenlerden beri 12 albüm yapan grup, yeni çalışmalarında grup üyelerine ilham olan heavy metal gruplarıyla 60 ve 70’lerin rock soundundan esinlenmiş.

Albümde gruba en son eklenen isim olarak gitarist Ace Von Johnson’ı görüyoruz. Eski davulcu Steve Riley ise yine eski üyeler Scotty Griffin ve Kelly Nickels ile grubun kendi versiyonlarıyla yollarına devam ediyor.

Albümün soundu, grubun seksenlerin sonu ile doksanların başındaki parlak günlerini andırıyor. ”Rage”, ”Stay Away”, ”Loaded Bomb”, ”Needle To The Bone”  ve ”Another Season In Hell”, albümde öne çıkan parçalar.

Tek bir albüm için birbirlerine dayanabilecekleri düşünülen Phil ile Tracii, üst üste yaptıkları iki başarılı albümle bu görüşü yıkmış oldu. Phil’in vokali her zamanki gibi keskin, ancak Tracci Guns’ın gitarı her zamankinden daha güçlü.

LA Guns’ın yeni albümü The Devil You Know, grubu yıllardır takip edenlerin beğeniyle dinleyeceği, yeni keşfedenlerin ise sağlam bir rock albümü olarak değerlendireceği iyi bir çalışma.

LA Guns:
Philip Lewis vokal
Tracii Guns gitar
Johnny Martin bas
Shane Fitzgibbon davul
Ace Von Johnson gitar

LA Guns - STAY AWAY

1

Hakkımızda

Göksel Sözer

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017