Holyywood Vampires - Rise - MeridyenMeridyen

Holyywood Vampires – Rise

BİLGİ

Hollywood Vampires, bu kez çoğu orijinal parçadan oluşan ikinci albümleri Rise ile grup olma yolunda ilerliyor.

Alice Cooper, Joe Perry ve Johnny Depp’ten oluşan süper grup, 2015 tarihli ilk albümlerinde, pek çok ünlü konukla beraber, çoğu cover parçalardan oluşan bir albüme imza atmıştı. Müzik dünyasına kendini tanıtmak için cover albüm fikri fena olmasa da, grup ikinci albümde, yeni parçalarla sound olarak daha net olma yolunda ciddi davranmış. Alice Cooper, çalışmanın bir Alice Cooper albümü olmadığını iddia etse de, solistin vokalini duyup, grubun soundunu Cooper’dan ayırt edebilmek pek de mümkün gözükmüyor.

Bu kez albümde üç cover bulunuyor. Jim Carroll Band’den ”People Who Died”, Johnny Thunder’dan Joe Perry’nin seslendirdiği “You Can’t Put Your Arms Around a Memory” ve Johhny Deep’in vokaliyle David Bowie’den ”Heroes”. Welcome to Bushwackers parçasında ise gitarda Jeff Beck yer almış.

Alice Cooper’ın müzik hayatında kaybettiği yol arkadaşlarını onurlandırmak üzere başlatılan proje, gerek şarkı sözleri gerekse coverlarla bu amaca fazlasıyla hizmet ediyor. Orijinal parçaların çoğu, Depp’in arşivinden çıkmış.

Albümde öne çıkan parçalar ise ”I Want My Now”, ”The Boogieman Surprise”, ”Welcome to Bushwackers”, ”Mr Spider”.

Hollywood Vampire’ın yeni albümü Rise, Cooper, Perry ve Depp’in cover grubundan gerçek grup olma yolunda ilerlemesine tanıklık ediyor. Perry ve Deep’in müzikal katkılarına rağmen, Alice Cooper’ın baskın varlığının hissedildiği albüm, Cooper hayranlarını fazlasıyla memnun edecek.

 

Holyywood Vampires:

Alice Cooper vokal

Johnny Depp gitar,vokal, keyboard

Joe Perry  gitar, vokal

Tommy Henriksen gitar, keyboard

Glen Sobel davul

Chris Wyse bas

Buck Johnson keyboard, gitar

I Want My Now

1

Hakkımızda

Göksel Sözer

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017