Gus G - Fearless - MeridyenMeridyen

Gus G – Fearless

BİLGİ

Gus G, üçüncü solo albümü ”Fearless” ile rock dünyasında ayakta durmaya çalışıyor.

Ozzy Osbourne’nun 2010 yılındaki ”Scream” albümünde çalmasıyla ünlenen genç gitarist, geçen yıl yerini Zakk Wylde’e kaptırmasından sonraki ilk solo çalışmasıyla sınav veriyor.

2014’te ”I Am the Fire”ı, 2015’te ise Brand New Revolution”u çıkaran gitarist, yeni albümde Ozzy için hazırladığı ”Mr Manson” isimli parçaya da yer vermiş.

Power Metal grubu ”Firewind”in de kurucularından olan Gus G, yanına Dennis Ward (Pink Cream 69) ve Will Hunt’ı (Evanescence) alarak ikisi enstrümantal, biri cover, 10 parçayla gitar virtüozu sınıfında kendine yer arıyor.

Albüm, beklentilerin tersine vokal ağırlıklı parçalardan oluşuyor. Alman grup Pink Cream 69’dan Ward’ın yorumları, Yunan gitaristin tarzına oldukça uyum sağlamış duruyor. Gus G’nin tam olarak imza bir soundu olduğu söylenemese de, geneli hard rock tarzı parçalardan oluşan yeni çalışma gitaristin hayranlarını memnun edeceğe benziyor.

”Letting Go”, ”Mr Manson”, ”Fearless”, ”Nothing To Say” ve ”Last Of My Kind” albümde daha çok dinlediklerimden. Albümde ayrıca bir de Dire Straits coverı ”Money For Nothing” var.

”Ozzy’nin gitaristi” tanımlaması iyi mi yoksa bir an önce kurtulması gereken bir sıfat mı bilinmez ancak hem grubu hem solo çalışmalarıyla ses getiren Gus G’nin önünde uzun bir yol var gibi gözüküyor.

 

Gus G gitar
Dennis Ward vokal, bas
Will Hunt davul

 

 

 

Gus G - Letting Go

1

Hakkımızda

Göksel Sözel

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017