Five Finger Death Punch - And Justice For None - MeridyenMeridyen

Five Finger Death Punch – And Justice For None

BİLGİ

Five Finger Death Puch, yeni albümleri And Justice For None ile kaldıkları yerden devam ediyor.

Las Vegaslı beşli, yedinci albümleriyle,  popüler olma yolunda buldukları başarı formülünü, üstüne yeni bir şey koymadan, yeni albümde de kullanmış gözüküyor.

Plak şirketleriyle yaşanan adli süreçle, solist Ivan Moody’nin rehabilitasyon günlerini sonunda geride bırakan grup, sound olarak son birkaç albümünden çok farklı olmayan bir çalışmayla hayranlarını selamlıyor.

Delux formatta ikisi cover toplam 16 parçanın yer aldığı albümde sözler, genelde Moody’nin geçirdiği zor günler üzerine yazılmış. Seveni kadar nefret edeni de bol olan grup, her ne kadar tam bir türe sokulamasa da yeni albümde, geneli agresif vokalli yarı balad melodik parçalarla yoluna devam ediyor.

Grup, benim için de favoriler arasında yer almasa da, farklı türleri bir araya getiren soundları ve sahne gösterileriyle günümüzün en çok ses getiren isimlerinden biri.

”Trouble”, ”Top of the World”, ”Sham Pain”, ”I Refuse”, ”Stuck In My Ways” ve ”Will The Sun Ever Rise”, albümüm dikkat çeken parçaları.  İki cover şarkı, Kenny Wayne Shepherd’ın ”Blue on Black” ile Offspring’in ”Gone Away”, yine albümü güçlendiren çalışmalardan.

Ses renginin, southern rock ve country türlerine çok iyi gideceğini düşündüğüm Ivan Moody ise bundan sonra ayık kalmaya özen göstermeli. Çünkü Moody, grubu taşıyan en önemli isim.

Five Finger Death Punch’ın yeni albümü, kötü olmamakla beraber, önceki başarılı çalışmalarının tekrarı hissi uyandırıyor.

 

Five Finger Death Punch:

Ivan Moody vokal
Zoltan Bathory gitar
Jason Hook gitar
Chris Kael bas
Jeremy Spencer davul

 

Five Finger Death Punch - Will The Sun Ever Rise

1

Hakkımızda

Göksel Sözel

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017