Diamond Head - The Coffin Train - MeridyenMeridyen

Diamond Head – The Coffin Train

BİLGİ

Diamond Head, yeni albümleri The Cofin Train ile 2016’da yakaladıkları geri dönüş havasını sürdürüyor.

Gelecek yıl müzikte 40. yılını kutlayacak olan grubun daha sekizinci albümünü çıkarıyor olması üzücü olsa da, seksenlerde doğan New Wave Of British Heavy Metal akımının öncülerinden olan grubu beklediğimize değiyor.

1976’da gitarist Brian Tatler tarafından kurulan ve 1980’de çıkardıkları ilk albümleri Lightning to the Nations ile büyük övgüler alan grup, esas patlamasını çeşitli parçalarını coverlayan Metallica sayesinde yaptı. Sounduyla Metallica ve Megadeth gibi pek çok grubu etkilemeyi başaran Diamond Head,  kötü yönetim sonucu 1985’te dağıldı. Sonrasında birkaç birleşme süreci geçirse de, solist Sean Harris  2003’te gruptan ayrıldı. Çeşitli eleman değişiklikleriyle birkaç albüm daha yapan grup,  ne yazık ki hak ettiği yere hiç bir zaman gelemedi.

Tatler’ın çabalarıyla 2016’da kendi adlarını taşıyan albümle tam bir geri dönüş yapan Diamond Head, yeni albümleriyle de klasik sounddan biraz uzaklaşsa da, yılın en iyi albümlerinden birine imza atmış.

Albüm, solist  Rasmus Bom Andersen’ın yer aldığı ikinci çalışma özelliği taşıyor. Rasmus, geniş vokal aralığı ve yorumu ile albüme katkı verenlerin başında geliyor. 2016 albümlerinde olduğu gibi, Rasmus ve Tatler’ın uyumu, iki albümü de başarıya taşıyan en önemli etkenlerden.

Albümde aslında ”filler” yok. Baştan sona rahatça dinlenen albümde, ”Belly of the Beast”, ”The Coffin Train”, ”Shades of Black”, ”The Sleeper”, ”Serrated Love” ve ”The Phonex” gerçekten çok iyi.

Diamond Head’ın yeni albümü The Coffin Train, heavy metalin öncülerinden olan grubun, türünün hakkını verdiği, yılın en sağlam çalışmalarından.

 

Diamond Head:

Rasmus Bom Andersen vokal
Brian Tatler gitar
Abbz gitar
Dean Ashton bas
Karl Wilcox davul

 

 

 

 

Hakkımızda

Göksel Sözer

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017