Crazy Lixx - Forever Wild - MeridyenMeridyen

Crazy Lixx – Forever Wild

BİLGİ

İsveçli grup Crazy Lixx’in altıncı albümü ”Forever Wild”, yine seksenler havasını özleyenleri memnun edecek bir çalışma olmuş.

2007’de Loud Minority ile rock dünyasına giren grup, çeşitli eleman değişikliklerinden sonra, son eklenen gitaristler Chrisse Olsson ve Jens Lundgren  ile kimyayı tutturmuş gözüküyor. Albüm, grubun eleman değişikliği olmadan çıkardığı ikinci çalışma olma özelliği taşıyor.

Grubu henüz tanımayanlar için Crazy Lixx, Bon Jovi’den Warrant’a, Def Leppard’dan Skid Row’a seksenlerin ses getiren gruplarının soundlarını bir araya getiren, her parçada nostalji esintileri bulacağınız, günümüzün önde gelen sleazy rock gruplarından biri.

Crazy Lixx, yeni albümlerinde de, denenmiş formüllerini uygulayarak, kendilerinden çok önce var olan bir dönemi günümüzde yaşatmayı hedefliyor. Albümde ”Break Out”, ”She’s Wearing Yesterday”,  ”Eagle” , ”It’s You” ve ”Love Don’t Live Here Anymore”, çalışmayı taşıyan parçalar.

Crazy Lixx’in yeni albümü Forever Wild, seksenli grupların bayrağını taşıyan sounduyla, beşlinin en iyi albümleri arasında yerini alıyor.

 

 

Crazy Lixx:

Danny Rexon vokal
Chrisse Olsson gitar
Jens Lundgren gitar
Jens Sjöholm bas
Joél Cirera davul

Hakkımızda

Göksel Sözer

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017