British Lion - Burning - MeridyenMeridyen

British Lion – Burning

BİLGİ

British Lion, sekiz yıl aradan sonra ikinci albümleri The Burning’i çıkardı.

Iron Maiden’ın basçısı Steve Harris’in yan projesi olan British Lion, aynı kadroyla ancak çok daha iyi bir albüme imza atmış. Albüm yine, Harris, solist Richard Taylor ve gitarist David Hawkins’in ortak çalışması sonucu ortaya çıkan 11 parçadan oluşuyor. Beşlinin uyumu, British Lion’ın, Harris’in projesinden grup olma yolunda ilerlediğini gösteriyor. Zaten grubun isminin Steve Harris’ British Lion’dan British Lion’a dönmesi, bunun göstergelerinden biri.

Taylor’un vokaline gelince, hala grup için zayıf olduğunu düşünsem de, ilk albümdeki kadar yadırgamadım. Parçalar ise Maiden havasına ilkinden çok daha yakın. Özellikle birkaçını Maiden’dan dinlemek çok keyifli olurdu diye düşünüyorum.

City of Fallen Angels, The Burning, Lightning, Last Change, Spit Fire, biraz daha öne çıkanlar.

Iron Maiden’ın yoğun programı nedeniyle ancak bu yıl gün ışığı görebilen British Lion’un yeni albümü The Burning, iyi bir hard rock albümü olmasının yanında, Harris’in Maiden dışında neler yapabileceğini izlemek açısından da önemli.

Iron Maiden’ın bu yıl çıkması planlanan yeni albümüne kadar, Maiden hayranlarını fazlasıyla memnun edecek bir çalışma The Burning.

British Lion:

Richard Taylor : Vokal

David Hawkins gitar, keyboard

Grahame Leslie gitar

Steve Harris bas

Simon Dawson davul

Spit Fire

1

Hakkımızda

Göksel Sözer

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017