Alter Bridge - Walk The Sky - MeridyenMeridyen

Alter Bridge – Walk The Sky

BİLGİ

Modern rock türünün önde gelen gruplarından Alter Bridge, yeni albümleri Walk the Sky ile müzikteki 15. yıllarını kutluyor.

2004’te One Day Remains albümüyle rock dünyasına giriş yapan dörtlü, altıncı stüdyo albümleriyle grubun denenmiş formülünü bu kez biraz daha heavy bir soundla müzik severlere sunuyor. Mark Tremonti ve Myles Kennedy’nin diğer projeleri nedeniyle bu kez birlikte gelişmeyen yazım süreci, bence albüme bir şekilde olumsuz etki etmiş gözüküyor.

Günümüzün en iyi seslerinden Kennedy ile Creed günlerinden beri sürekli gelişen Tremonti’nin gitar tarzı, Alter Bridge’in imza soundunu oluştursa da, yeni albüm ne yazık ki grubun en iyilerinden değil.

Albümdeki iyi parçalarda mood yükselse de, albüm sonunda bu parçaların sayısının daha fazla olmasını diliyorsunuz. Özellikle Kennedy ve Tremonti’nin geçen yıl çıkardıkları son derece başarılı albümleri düşününce.

Brian Marshall ve Scott Phillips ile tamamlanan grubun yeni albümünde Tremonti, Forever Fallin’de vokalde yer alıyor.

Wouldn’t You Rather, Godspeed, Native Son, The Bitter End, Forever Falling ve Clear Horizon sevdiklerim.

Alter Bridge’in yeni albümü Walk The Sky, araya çok iyi parçaların sıkıştığı ancak gruptan beklentileri tam anlamıyla karşılamayan bir çalışma.

 

 

 

 

Hakkımızda

Göksel Sözer

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017