A New Revenge - Enemies and Lovers - MeridyenMeridyen

A New Revenge – Enemies and Lovers

BİLGİ

Süper grup furyasının son temsilcisi A New Revenge.

Daha önce Project Rock ve Rockstar isimlerini kullanan ve 2013’te bir single çıkaran grup, son haliyle ilk albümleri ”Enemies and Lovers”ı yayımladı.

Tim “Ripper” Owens (Judas Priest, Iced Earth, Malmsteen), Keri Kelli (Slash’s Snakepit, Alice Cooper, Vince Neil), Rudy Sarzo (Ozzy Osbourne, Whitesnake, Quiet Riot) ve James Kottak’tan (Scorpions, Kingdom Come) kurulu grup, seksenlerin ”catchy” hard rock soundunu yakalayarak, dinlemesi keyifli bir albüm yapmış.

”The Distance Between Us”, ”The Way”, ”Never Let You Go”, ”Only The Pretty Ones” ve ”Here’s To Us” albümün en melodik ve dikkat çekici çalışmalarından.

Pek çok projede birden yer alan Ripper, albümde oldukça iyi iş çıkarmış. Judas Priest döneminden uzak bir teknik kullanan Ripper, yorumcu tarafını konuşturmuş, özellikle ”Only The Pretty Ones”ta Alice Cooper tarzı vokali oldukça başarılı. Yine Keri de, gitar tekniğiyle birlikte söylemesi kolay , akılda kalıcı bestelere imza atmış.

Grubun ilk single çalışması ”The Way”in videosunda ise Rudy Sarzo’nun yoğun programı nedeniyle, basta Phil Sloussan görülüyor.

A New Revenge‘in yeni albümü, seksenlerin havasını ve melodik parçaları özleyen hard rock sevenlerin beğeneceği düzgün bir çalışma.

 

A New Revenge - Only The Pretty Ones

1

Hakkımızda

Göksel Sözel

Ankara Polis Radyosu’nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN’in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017