Suicide Solution'ın sözlerini kim yazdı - MeridyenMeridyen

Suicide Solution’ın sözlerini kim yazdı

”Suicide Solution” şarkısının sözlerinin kime ait olduğu tartışmaları yeniden alevlendi.

Ozzy Osbourne’un ilk solo albümü ”Blizzard of Oz”da yer alan ”Suicide Solution”’ın sözlerinin Ozzy’e mi yoksa grubun basçısı Bob Daisley’e mi ait olduğu bir türlü netlik kazanmıyor.

Ozzy, parçayı AC/DC’nin solisti Bon Scott anısına yazdığını savunurken, Daisley kısa süre önce verdiği röportajda, ünlü solistin hayal gördüğünü ve yalan söylediğini iddia etti.

Daisley, parçayı Ozzy’nin içki problemine dikkati çekmek için yazdığını, böylece içkiden ölümlerin önüne geçilmesini hedeflediğini belirtti. Daisley ayrıca, parçanın Scott’un ölümünden önce yazıldığında da ısrarlı.

Daisley, 1986’da açılan davayı da gündeme getirdi. Parçayı dinledikten sonra kendini vuran bir gencin ailesi tarafından Ozzy ve plak şirketine açılan davayı hatırlatan Daisley, ”Şarkının sözlerini yazmamış olsaydım, avukatlar benimle konuşmazdı” diye kendini savundu.

Not: Blizzard of Ozz, aslında Ozzy’nin Black Sabbath’tan ayrıldıktan sonra dahil olduğu grubun adı. Plak şirketi, albüm kapağına reklam amaçlı Ozzy’nin ismini daha büyük harflerle yazınca, Blizzard of Ozz, Ozzy’nin solo albümüymüş gibi algılandı ve öyle de kaldı. Daisley ve Randy Rhoads, plak şirketine itiraz etse de sonuç alamadı.

Hakkımızda

gokselsozer

Ankara Polis Radyosu'nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN'in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017