Lynyrd Skynyrd'dan konser albümü - MeridyenMeridyen

Lynyrd Skynyrd’dan konser albümü

Southern Rock türünün öncülerinden Lynyrd Skynyrd, müziğe veda etmeden önce hayranları için bir konser albümü çıkaracak.

Live in Atlantic City isimli konser albümü, 21 Eylül’de yayımlanacak.

Albüm, grubun 2006’daki Atlantic City, N.J konser kayıtlarından oluşuyor. Konserde konuk isimler arasında 3 Doors Down, Hank Williams Jr ve Bo Bice yer alıyor. Konser, çeşitli formatlarda hayranlara ulaşacak.

Albümdeki parçalar:

1. “Workin’ For MCA”
2. “Red White and Blue (Love It Or Leave)”
3. “Gimme Three Steps”
4. “The Real Thing”
5. “Gimme Back My Bullets”
6. “Down South Jukin’”
7. “Born to Boogie”
8. “That Smell”
9. “Kryptonite”
10. “Saturday Night Special”
11. “Call Me the Breeze”
12. “Sweet Home Alabama”
13. “Free Bird”

Lynyrd Skynyrd’ın  ”The Last of the Street Survivors” veda turnesi, 4 Mayıs’ta West Palm Beach, Florida’dan başladı. Grup, 2 Eylül’de her şeyin başladığı Jacksonville, Florida’da müziğe veda edecek. Gruba son konserlerinde, Jason Aldean ve Kid Rock eşlik edecek.

İlk albümleri ”Pronounced Leh-nerd Skin-nerd”ı 45 yıl önce 1973’te çıkaran grup, orijinal kadro ile dört albüme imza attı. Vokalist Ronnie Van Zant ve gitarist Steve Gaines, 1977 ‘deki uçak kazasında hayatlarını kaybedince, grup uzun bir süre sessiz kaldı. Lynyrd Skynyrd, 1987’de Ronnie’nin kardeşi Johnny Van Zant’ın liderliğinde tekrar kuruldu.

Gary Rossington, grupla hala çalan, orijinal kadrodan kalan tek isim. Grubun son albümü ise 2012’deki ”Last of a Dyin’ Breed”.

Müzik hayatına 14 stüdyo albümü sığdıran Lynyrd Skynyrd, dünya genelinde 30 milyondan fazla albüm sattı.

Grup, Gary Rossington, Johnny Van Zant, Rickey Medlocke, Mark “Sparky” Matejka, Michael Cartellone, Johnny Colt, Peter Keys, Dale Krantz Rossington ve Carol Chase’den oluşuyor.

Hakkımızda

gokselsozer

Ankara Polis Radyosu'nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN'in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017