Dio Returns turnesi yeniden başlıyor - MeridyenMeridyen

Dio Returns turnesi yeniden başlıyor

Ronnie James Dio’nun hologram turnesi,  kaldığı yerden devam edecek.

Turnede çalan Dio Disciples grubunun davulcusu Simon Wright (AC/DC), ”Dio Returns” dünya turnesinin gelecek yıl süreceğini belirtti.

Turnenin daha farklı, teknik açıdan çok daha iyi olacağı bilgisini veren Wright, hologramın gerçeğe bu kez çok daha yakın olduğunu ifade etti. Wright, Dio’u hiç izlememiş olanlar için projenin bulunmaz fırsat olduğunu vurguladı. Turne için tarih veremeyeceğini belirten Wright, ancak kendisinden hazırda beklemesinin istendiğini söylemekle yetindi.

Ronnie James Dio hologram, ilk kez 2016’da Wacken festivalinde görücüye çıkmıştı. Proje, Eyeillusion şirketi tarafından hayata geçiriliyor.

Dio’ya sahnede Wright’ın yanı sıra Craig Goldy, Scott Warren ve Bjorn Englen eşlik ediyor. Konserlerde dönüşümlü olarak Judas Priest’in eski solisti Tim “Ripper” Owens ile Lynch Mob’un eski vokalisti Oni Logan yer alıyor. Dio Disciples, yeni müziklerden oluşacak ilk albümleri için hazırlık yapıyor.

Ronnie James Dio’nun hologramı rock dünyasında farklı tepkilere neden olmuş, bazıları projeyi, Wright gibi bir şans, bazıları ise Dio’nun anısına saygısızlık olarak değerlendirmişti.

 

Hakkımızda

gokselsozer

Ankara Polis Radyosu'nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN'in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017