Bonham, Greta Van Fleet için endişeli - MeridyenMeridyen

Bonham, Greta Van Fleet için endişeli

Led Zeppelin’in efsanevi davulcusu John Bonham’ın oğlu Jason Bonham (Bonham, Black Country Communion), Led Zeppelin’e benzetilen Greta Van Fleet için endişeli olduğunu belirtti.

Bonham, verdiği röportajda, benzetmeye değinerek, ”Robert Plant’ın yerinde olsaydım bundan rahatsız olurdum” diye konuştu. Josh Kiszka’nın Plant ile ilgisi olmadığını savunan Bonham, Plant’ın vokal aralığı ve tekniğini överek, iki şarkıcı arasında lig farkı olduğunu vurguladı.

Greta Van Fleet ile ilgili ”beklenti ve yaratılan havanın” grubu mahvetmesinden korktuğunu ifade eden Bonham, insanların grubu olduğu gibi sevmelerini, Led Zeppelin ile mukayese etmemeleri gerektiğini söyledi. Bonham, bu tarz hareketlerin grubu yok edeceği uyarısında bulunarak, gruba şans diledi. Bonham, Greta Van Fleet’in Led Zeppelin’den çok Black Crowes’ı andırdığını ifade etti.

Müzik yaşantısında uzun süre babasıyla kıyaslandığını hatırlatan Bonham, bu nedenle Greta Van Fleet’in neler hissettiğini ve nelerle karşılaşabileceğini iyi bildiğini belirtti.

2017’nin en iyi yeni grubu unvanına sahip Greta Van Fleet, ilk iki EP’sinin (Black Smoke Rising-From The Fires) büyük başarısından sonra, ilk stüdyo albümleriyle hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Grup Kiszka kardeşler (Josh, Jake ve Sam) ile Danny Wagner’den oluşuyor.

Hakkımızda

gokselsozer

Ankara Polis Radyosu'nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN'in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017