Black Crowes'un birleşme şansı yok - MeridyenMeridyen

Black Crowes’un birleşme şansı yok

Black Crowes’un kurucularından gitarist Rich Robinson, grubun bir araya gelme beklentilerinin gerçek dışı olduğunu belirtti.

Rich Robinson verdiği röportajda, Black Crowes ile bir daha çalmayı düşünmediğini, yeni grubu Magpie Salute ile mutlu olduğunu ifade etti.

Kardeşi solist Chris Robinson ile dört yıldır konuşmadığını söyleyen Rich, bunun değişeceğini sanmadığını vurguladı. Rich , ”Benim Chris diye bir kardeşim yok” diye konuştu. Black Crowes’taki sorunun maddi olduğunun altını çizen Rich, grubu sonlandıran Chris’in bu konudaki hatalı politikasını eleştirdi. Kardeşini kendini beğenmekle, başkalarının yaptığı işleri ise küçümsemekle suçlayan Rich, yeni grubuna cover band demesine rağmen Chris’in, şimdilerde Black Crowes şarkıları çalan yeni bir proje oluşturduğuna değindi. Ancak Black Crowes’tan ayrıldığına artık üzülmediğini belirten Rich, bu sayede yeni grubuyla istediği müziği yapma şansı elde ettiğini sözlerine ekledi.

Black Crowes, son kon serini Aralık 2013’te vermişti.

Chris Robinson, grup dağıldıktan sonra Chris Robinson’s Brotherhood adlı bir grup  kurmuş ve art arda başarılı albümler yapmıştı. Chris, yan proje olarak ise As The Crow Flies adında yeni bir grup kurdu. Black Crowes parçaları çalan grupta, Adam MacDougall, Andy Hess ,Audley Freed, Marcus King ve Tony Leone var.

Rich Robinson’un grubu Magpie Salute ise çok başarılı bir cover albümden sonra yeni albümlerini çıkarmaya hazırlanıyor. High Water I isimli albüm, 10 Ağustos’ta yayımlanacak. Grupta, Marc Ford ,Sven Pipien ,John Hogg, Joe Magistro ve Nico Bereciartua bulunuyor.

 

 

 

Hakkımızda

gokselsozer

Ankara Polis Radyosu'nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN'in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017