Voodoo Circle - Raised On Rock - MeridyenMeridyen

Voodoo Circle – Raised On Rock

BİLGİ

Voodoo Circle, beşinci stüdyo albümleri ”Raised On Rock” ile hard rock türünde bizleri yine seksenlere götürmeyi başarıyor.

Gitarist Alex Beyrodt’un (Primal Fear) bir projesi olan Voodoo Circle, gitaristin John Sykes, Yngwie Malmsteen ve Ritchie Blackmore hayranı olmasının da etkisiyle, sound olarak  Whitesnake ve Deep Purple gibi klasik gruplara oldukça yakın.

Yalnız özellikle bu albümde benzerlik biraz ileri gitmiş ve bazı parçalarda Whitesnake’ten esinlenmenin ötesine geçilmiş. Açılış parçası ”Running Away From Love”, Bad Boys, ”Just Take My Heart,  Standing In The Shadow, ”Where Is The World We Love” ise Is This Love’ı fazlasıyla hatırlatıyor. ”Walk On The Line”daki solo ise Crying In The Rain’i dinliyorsunuz hissi veriyor.

Albümdeki en büyük yenilik ise vokal değişikliği. İki sene önce ayrılan David Readmond’un yerine, Avantasia’dan Herbie Langhams gelmiş. En riskli hamlelerden olan vokal değişikliğini grup, doğru seçimle halletmişe benziyor.

Alman grup yeni albümde, oldukça etkileyici bir performans sergiliyor. ”Running Away From Love”, ”Higher Love”, ”Walk On The Line”, ”Just Take My Heart”, ”Chase Me Away” ve  Deep Purple havası olan ”Unknown Stranger”, albümünde biraz daha öne çıkanlar.

Benzerlikler birkaç parçada fazlaca hissedilse de grubun yeni albümü, hard rock türünün günümüzdeki iyi örneklerinden. Beş albümdür Whitesnake havasından kurtulamayan gruba, bir sonraki çalışmalarında daha özgün olabilmeleri temennisiyle.

 

Voodoo Circle:

Herbie Langhams vokal
Alex Beyrodt gitar
Francesco “Cesco” Jovino davul
Mat Sinner bas

Voodoo Circle - Running Away from Love

1

Hakkımızda

gokselsozer

Ankara Polis Radyosu'nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN'in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017