The Temperance Movement - A Deeper Cut - MeridyenMeridyen

The Temperance Movement – A Deeper Cut

BİLGİ

The Temperance Movement, üçüncü albümleri ”A Deeper Cut” ile köklerine geri dönüyor.

Henüz tanışmamış olanlar için İngiliz grup, blues türünü, southern rock, soul ve funk ile zenginleştiren bir sounda sahip.

Kendi adlarını verdikleri ilk albümlerinin başarısından sonra çok daha sert bir tarzla dönüş yaptıkları 2016 albümleri White Bear, grup için bir dönüm noktası oldu. Albüm çıkmadan grubun kurucularından gitarist Lucas Potashnick, ardından da davulda yer alan Damon Wilson, başka projeler için grupla yollarını ayırdı. Grup, Rolling Stones ile turneye çıkıp albüm iyi eleştiriler alsa bile, eleman değişikliklerinin yanı sıra, solist Phil Campbell’in içki ve uyuşturucu bağımlılığı, umut vadeden grubun geleceğini tehlikeye soktu. Matt White ve Simon Lea’yı yanlarına alarak devam etme kararı alan grup, iki yıl aranın ardından sound olarak ilk albümlerine daha yakın bir çalışmayla geri döndü.

Campbell’in sağlam yorumu ve Paul Sayer ile Matt White’ın parça yazımındaki uyumu, albüme olumlu yansımış.  Grubun tanınmasına neden olan ilk albümdeki bluesy atmosfer,  yeni elemanların da katkısıyla tekrar yakalanmış. Albümde orta tempolu parçaların hakimiyeti söz konusu. ”A Deeper Cut”, ”Backwater Zoo”,  ”Children” ve ”The Wonders We’ve Seen” albümün bu tarzdaki ağır topları.  İlk liste parçası ”Caught in the Middle”, ”Built in Forgetter” ve ”Love and Devotion” ise albümün tempolu  lokomotif parçalarından.

The Temperance Movement’in yeni albümü, ilkini sevenleri hayal kırıklığına uğratmayacak bir çalışma olmuş. Klasik blues gruplarından ilham alan grubun yarattığı yeni sound,  rock müziğine yeni bir soluk getiriyor.

The Temperance Movement:

Phil Campbell vokal
Paul Sayer gitar
Matt White gitar
Nick Fyffe bas
Simon Lea davul

The Temperance Movement - Caught in the Middle

1

Hakkımızda

gokselsozer

Ankara Polis Radyosu'nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN'in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017