Shiraz Lane - Carnival Days - MeridyenMeridyen

Shiraz Lane – Carnival Days

BİLGİ

Finlandiya’dan Shiraz Lane, ikinci albümleriyle doğru yolda olduklarını kanıtlıyor.

İkinci albümler her zaman en zoru olsa da, 2016’da çıkardıkları ”For Crying Out Loud” ile ses getiren grup, yeni çalışmaları ”Carnival Days” ile çıtayı yükselterek yakaladıkları başarıyı sürdüreceğe benziyor.

Guns and Roses, Skid Row, Aerosmith’ten ilham alan beşli, seksenlerin hair metal gruplarından esintiler taşıyor.  Shiraz Lane, şimdiden sleaze rock türünün günümüzdeki başarılı yeni temsilcilerinden sayılıyor.

Albümün prodüktörü ise Def Leppard’la yaptığı çalışmalarla tanınan Per Aldeheim.

Yüksek tempolu parçaların çoğunlukta olduğu albümde, birkaç sağlam balad da mevcut. Açılıştaki albüme adını veren parçanın girişinde saksafon sesi duyunca yaşanan kısa tereddütten sonra, enstrümanın parçaya çok uyduğuna karar veriyorsunuz. Carnival Days, tam bir kutlama şarkısı olmuş. Sonrasında gelen ”The Crown” ve ”Harder to Breath”, grubun daha sert yüzünü gösterdiği albümün öne çıkan parçalarından. ”Tidal Wave”, People Like Us”, ”War of Mine”  yine melodik rock türünün iyi örneklerinden. ”Hope” ise albümdeki en güçlü balad. Albümdeki favori parçalarımdan ”Shot of Life” ve ”Reincarnation”, grubu bir üst sınıfa taşıyan çalışmalardan.

Hannes Kett’in vokali iddiasız ama bir o kadar hatasız. ”Reincarnation’da sergilediği üzere Kett’in vokal aralığı sıradanlıktan çok uzakta. Jani Laine’in gitarı ise zaman zaman Dokken’dan George Lynch’in tekniğini hatırlatıyor.

Shiraz Lane, Carnaval Days ile ilkinden çok daha iyi bir albüme imza atmış. Baştan sona dinlenebilen albüm, türünde yılın iddialı çalışmalarından olmuş.

Shiraz Lane:

Hannes Kett vokal
Jani Laine gitar
Miki Kalske gitar
Joel Alex bas
Ana Willman davul

Shiraz Lane - THE CROWN

1

Hakkımızda

gokselsozer

Ankara Polis Radyosu'nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN'in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017