Quiet Riot - Road Rage - MeridyenMeridyen

Quiet Riot – Road Rage

BİLGİ

Quiet Riot, yeni albümleri Road Rage ile rock dünyasında bir kez daha şansını deniyor.

Kurucu üyelerden hiçbirini barındırmayan bir grubun, o isimle devam etmesi ne kadar doğru bilmiyorum. Kevin DuBrow’un vokali olmadan müzikalite olarak çok ayırt edici özelliği zaten bulunmayan grubun, en popüler albümü Metal Health’ta yer alan davulcusu Frankie Banali tarafından yaşatılmaya çalışılması takdir edilse de sonucun Quiet Riot olmadığı bariz. Banali, DuBrow’un ölümünden üç yıl sonra 2010’da grubu tekrar toparlamıştı.

Grubun 13. albümü olan Road Rage, 13 sayısının azizliği midir bilinmez, iki kez farklı solistle yapıldı. Albüm, daha önce Seann Nicols ile kaydedilmiş ve yaz gelmeden çıkması planlanmıştı. Ancak uyuşmazlıklar artınca, Nicols ile yollarını ayıran grup, American Idol’ın 10. sezon yarışmacılarından James Durbin ile anlaştı. Genç vokalist, Judas Priest coverlarıyla hayli ses getirmişti. Durbin, yeni süreçte grubun beşinci vokalisti oluyor.

Durbin, ses rengi ve yeteneği ile grup için doğru bir seçim olmuş. Gruba, dinamizm ve genç bir görünüm getirdiği kesin.

Albümü dinlemeden önce önyargılarım yok değildi. Hiçbir zaman dört dörtlük bir albüm yapamamış olan grubun son çalışmaları göz önüne alındığında, yeni albümden de beklentiler yüksek değildi. Albüm, yine grubun en iyisi değil ancak uzun süreden beri çıkarttıkları en düzgün iş diyebilirim.

Freak Flag, Still Wild, Renegades, The Road ve Shame, albümde parlayan parçalar.

 

Quiet Riot:
James Durbin-vokal
Alex Grossi-gitar
Chuck Wright-bas
Frankie Banali-davul

Quiet Riot - The Road

1

Hakkımızda

gokselsozer

Ankara Polis Radyosu'nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN'in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017