Queens of the Stone Age-Villains - MeridyenMeridyen

Queens of the Stone Age-Villains

BİLGİ

Queens of the Stone Age‘in yeni albümü Villains, şüphesiz yılın en merakla beklenen çalışmalarından biri.

Grup, bir önceki albümleri Like Clockwork’u 2013’te çıkarmış ve yeni albümün aksine pek çok ünlü ismi konuk etmişti.

Geçen dört yıl boyunca grup üyeleri farklı projelerde yer aldı. Josh Homme ve Dean Fertita, Iggy Pop’un 2016 albümü Post Pop Depression’ı hazırlarken, Troy van Leeuwen, yan projesi Gone is Gone ile albüm yaptı.

Homme’un diğer grubu Eagles of the Death Metal’in Fransa konserindeki saldırı ise QOTSA’in tek orijinal üyesine, hiçbir şeyi ertelememesi yönünde ilham verdi. (Homme, konser sırasında grupla değildi.)

Homme, grubun yedinci stüdyo albümünde ise dans sevgisini öne çıkarmak istemiş ve Bruno Mars, Amy Winehouse ve Adele’in prodüktörü Mark Ronson ile çalışmış. Homme ve Ronson, daha önce de Lady Gaga’nın son albümünde işbirliği yapmıştı.

Gelelim albüme. Albümün genelinde David Bowie ve Bryan Ferry izleri oldukça hissediliyor. Albümün açılışı, girişi parçadan kötü olmayı başarmış orta halli Feet Don’t Fail Me ile yapılıyor. Albümüm lokomotif ve liste parçalarından The Way You Used To Do tam bir klasik.  Ne yazık ki albüm, en zayıf parçalardan  Domesticated Animals ile sürüyor. Albümden ikinci favorim ise Roxy Music havasının fazlaca hissedildiği Fortress. Head Like a Hounted House ile Un Reborn Again, seksenlerin soundunu günümüze taşırken,  Hideaway orta karar ritmiyle albümüm yumuşak, popa evrilmiş parçalarından. İkinci liste parçası The Evil Has Landed tam bir hayal kırıklığı iken, albüm Villains of Circumstance ile yeniden kendine geliyor.

Albüm, grubun köklü hayranlarıyla, farklı tarzından hoşlanacak kitle arasında tartışma yaratacak gibi görünse de Villains’in,  yılın en çok ses getirecek albümlerinden olacağı kesin. Rock dünyasının en verimli çalışan ve yenilikçi müzik adamlarından olan Homme’un tek başına varlığı bile, hem grubu gündemde tutmaya hem de hayranlarını her defasında merakta bırakmaya yetecek düzeyde.

 

Queens of the Stone Age:

Josh Homme-vokal,gitar

Troy Van Leeuwen-gitar

Dean Fertita-gitar

Micheal Shuman-bas

Jon Theodore-davul

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hakkımızda

gokselsozer

Ankara Polis Radyosu'nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN'in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017