Myles Kennedy - Year Of The Tiger - MeridyenMeridyen

Myles Kennedy – Year Of The Tiger

BİLGİ

Myles Kennedy, rock dünyasının tartışmasız en iyi seslerinden. Alter Bridge ve Slash and The Conspirators’un solistliğini üstlenerek iki büyük grupta başarıyı yakalayan Kennedy, ilk solo albümü ”Year of the Tiger”ı sonunda çıkardı.

Hazırlık süreci on yıla yayılan albüm, Kennedy’in iç yolculuğunun anlatıldığı aslında konsept bir çalışma. Kennedy albümde, dört yaşındayken dini inançları nedeniyle tedaviyi reddeden babasını kaybetmesini ve bu dramatik olayın hayatındaki etkisini anlatıyor. Öyle ki, albümün adı ve ilk liste parçasına, babasını kaybettiği 1974 yılının Çin takvimindeki karşılığı olan Kaplan Yılı ismini vermiş. Oldukça kişisel bir albüme imza atan Kennedy, yılın en etkileyici çalışmalarından birini yapmış.

Çalıştığı gruplardaki soundu bekleyenler ise hayal kırıklığına uğrayacak, zira albüm akustik yapısıyla blues, folk ve country ağırlıklı bir çalışma. Kennedy,  Led Zeppelin hayranlığını, özellikle grubun üçüncü albümlerindeki sounddan ilham aldığını gizlemiyor. Yorumcu kimliğinin çok öne çıktığı albümde Kennedy, gitarın yanı sıra mandolin, banjo ve bazı parçalarda bas çalmış. Albümün prodüktörlüğünü ise Alter Bridge ile çalışan Michael “Elvis” Baskette yapmış.

Albüm, ilk dinleyişte sevilen, dinledikçe bağımlılık yapan çalışmalardan. ”Year of the Tiger”, ”The Great Beyond”, ”Blind Faith”, ”Devil On The Wall” ve ”Haunted By Design”, birinci sınıf parçalar. Ancak kişisel favorilerim ”Nothing But A Name” ve ”Love Can Only Heal”. Parçalar, dinlerken her şeyi bırakıp gitme hissi uyandıran cinsten.

Kennedy’nin duygularını çok net hissedebildiğiniz albümdeki yorumlar, tüylerinizi diken diken etmeyi başarıyor.  Myles Kennedy, Year of the Tiger ile rock tarihine geçen, insanın içine işleyen en güçlü albümlerden birini yapmış. Kennedy’nin yeni albümünün sizlerin de kalbini kıracağı kesin.

 

Myles Kennedy vokal, gitar

Tim Tournier bas

Zia Uddin davul

 

Myles Kennedy - Year of the Tiger

1

Hakkımızda

gokselsozer

Ankara Polis Radyosu'nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN'in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017