Michael Schenker Fest - Resurrection - MeridyenMeridyen

Michael Schenker Fest – Resurrection

BİLGİ

Ünlü gitarist Michael Schenker, rock geçmişindeki yol arkadaşlarıyla yeni bir albüm hazırladı.

Michael Schenker Fest adını verdiği projenin ilk stüdyo albümü ise Resurrection.

Schenker albümde, eski grubu MSG’nin üç vokalisti (Gary Barden, Graham Bonnet, Robin McAuley) ve bir başka grubu Michael Schenker Temple Of Rock’ın solisti (Doogie White) ile çalışmış. Bu zengin kadroya, Steve Mann, Ted McKenna ve Chris Glen eşlik etmiş. Albümde bir de önemli bir konuk var. Metallica’dan Kirk Hammett.

Durum böyle olunca rock severlerin de beklentisi yüksek oluyor. Sonuçta Scorpions ve UFO’da gitar çalan, sonrasında kendi gruplarıyla müzik yaşamına devam eden, rock dünyasının önemli isimlerinden birinden bahsediyoruz. Üstelik yanına Bonet (Alcatrazz, Rainbow) ve White (Rainbow, Rising Force) gibi sesleri almışken. Böyle bir kadroyla yanlış yapılması zor gibi duruyor.

Albümün ilk iki parçası gerçekten mit verici çalışmalar. ”Heart and Soul”, albümden beklentileri artırırken, yüksek tempolu parçada Schenker’i, konuk ettiği Kirk Hammett ile dinlemek ayrı bir keyif. İlk liste parçası ”Warrior” ise albümdeki belki de en iyi parça. Dört vokalistin de yer aldığı Warrior, şimdiden klasik olma yolunda. Ne yazık ki bundan sonra albümün temposu düşüyor.  ”Time Knows When It’s Time” ve albümün tek enstrümantal parçası ”Salvation” dışında geri kalanlar tat vermiyor. Büyük hayal kırıklığı yaratan albümdeki diğer çalışmalar ne yazık ki orta düzeyde.

Schenker’in rock dünyasına katkıları yadsınamaz ancak efsane gitaristin yeni projesiyle yaptığı çalışma, sıradan olmaktan öteye geçemiyor. Schenker hayranlarının sahiplenebileceği albüm,  gitaristin müzik yaşamında ne yazık ki hatırlanacağı bir çalışma değil.

Michael Schenker Fest:

Michael Schenker gitar
Gary Barden, Graham Bonnet, Robin McAuley, Doggie White vokal
Steve Mann gitar,keyboard
Ted McKenna davul
Chris Glen bas

Michael Schenker Fest - Heart and Soul

1

Hakkımızda

gokselsozer

Ankara Polis Radyosu'nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN'in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017