H.E.A.T. - Into The Great Unknown - MeridyenMeridyen

H.E.A.T. – Into The Great Unknown

BİLGİ

İsveç’in yükselen değeri H.E.A.T, beşinci stüdyo albümleri Into The Great Unknown ile son iki albümlerinde yakaladıkları başarıyı tekrarlamak istiyor.

Melodik rock türünde son yıllarda İsveçli grupların yükselişi yadsınamaz. Eclipse ile beraber  Heat, bu alanda yıldızı parlayan gruplardan.

2007’de kurulan grup, bugüne dek vokalist dahil önemli eleman değişikliklerine rağmen rock dünyasında çıtayı yükseltmeyi sürdürdü. Yeni albümde de bir eleman değişikliği var.  Gitarist Eric Rivers’ın geçen yıl ayrılmasının ardından, orijinal üye Dave Dalone eski grubuna döndü.

Tayland’da kaydedilen albümün prodüktörü ise Grammy ödüllü Tobias Lindell.

Seksenlerin melodik rock soundunu günümüze uyarlayan grup, bu albümde Erik Grönwall’a ses aralığını daha fazla gösterebilme şansı vermiş.  Albümde daha olgun bir sound yakalayan grup, baladların yanı sıra yine yüksek tempolu tanıdık tarzını hayranlarından esirgemiyor.

Albüme gelince, parçaların geneli ortalamanın çok üstünde, türünün iyi örnekleri. Time on our side, Best of the broken, Eye of the storm, We rule, en çok dinlediklerim.

Queen’den Bon Jovi’ye geniş bir yelpazeden ilham alan beşli, modern melodik rock türünün önde gelen temsilcilerinden olma yolunda ilerliyor.

H.E.A.T.

Erik Grönwall vokal
Sky Davis (aka Dave Dalone) gitar
Jimmy Jay bas
Jona Tee keyboard
Crash davul

 

Hakkımızda

gokselsozer

Ankara Polis Radyosu'nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN'in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017