Dan Patlansky - Perfection Kills - MeridyenMeridyen

Dan Patlansky – Perfection Kills

BİLGİ

Güney Afrikalı blues gitaristi Dan Patlansky, dokuzuncu albümü ”Perfection Kills” ile artık güvenli sularda yüzüyor.

Son iki albümü Dear Silence Thieves ve IntroVertigo’nun popüleritesi ve Joe Satriani gibi bir virtüozun desteğinin ardından ünlü gitarist, yeni albümüyle büyükler ligine göz kırpıyor.

Albümünün prodüktörlüğünü de yapan Patlansky,  yeni çalışmasında canlı kayıt havasını vermek istemiş. Gitarist, önceki prodüktörü Theo Crous’tan çok şey öğrendiğini, halen mentorü olduğunu da belirtmeden geçmiyor.

Albümde, funk, soul, rock ve blues türlerinde, günlük hayat hikayeleriyle sosyal içerikli mesajlar veren 10 yeni parçaya yer verilmiş.

Patlansky, albümde basta Clint Falconer, davulda Andy Maritz ve keyboardda Dean Barret ile çalışmış.

Gitarist kimliğinin yanında iyi bir vokalist de olan Patlansky, geneli dinleyeni hemen yakalamayı başaran parçalarla dolu, başlayıp bittiğini anlayamadığınız albümlerden birine imza atmış. ”Johnny”, ”Never Long Enough”, Mayday”, ”Junket Man”, ”Too Far Gone” ve ilk single ”Dog Day”, albümde öne çıkan parçalar. Bir önceki albümde kızı için ”Queen Purree” isimli parça yapan Patlansky, yeni albümde de oğlu için ”My Dear Boy”u yazmış.

Uzun süredir piyasada olmasına rağmen son iki albümüyle dikkatleri çekmeyi başarabilen Dan Patlansky’nin, yeni albümüyle, önceki çalışmalarının gündeme gelmesi ve yeni hayranlar edinmesi sürpriz olmayacaktır. Perfection Kills, Patlansky’i, gitarist-yorumcu müzisyenler grubunda yukarılara taşıyan bir albüm. Blues sevenlere tavsiye edilir.

Dan Patlansky vokal, gitar

Clint Falconer bas

Andy Maritz davul

Dean Barret keyboard

Dan Patlansky - Johnny

1

Hakkımızda

gokselsozer

Ankara Polis Radyosu'nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN'in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017