Chris Robinson Brotherhood - Barefoot in the Head - MeridyenMeridyen

Chris Robinson Brotherhood – Barefoot in the Head

BİLGİ

Black Crowes’un 2011’de dağılmasının ardından, grubun kurucularından Robinson kardeşlerden Chris,  müzik hayatına Chris Robinson Brotherhood adını verdiği grubuyla devam ediyor.

Diğer kardeş Rich Robinson, Black Crowes’un geri kalan üyeleriyle kurduğu Magpie Salute  ile ilk albümlerini yeni çıkarırken, CRB, beşinci stüdyo albümü Barefoot in the Head ile kalıcı olma çabalarını sürdürüyor. Üretken bir grup olan CRB, altı yıla beş stüdyo, bir EP ve iki konser albümü sığdırmış.

Grubun müziğine yabancı olanlar için Chris’in tarifine atıfta bulunalım ve Cosmic American Music diyelim. Yani, rock, blues, country, funk, soul türlerini cosmic ve hint temalarıyla harmanlayan bir tür hippi müziği. Eğer Greatful Dead’den hoşlanıyorsanız,  CRB’yi seveceğinizden eminim.

Düşük ve orta tempoda seyreden albüm, yetmişlerin havasını net olarak yansıtıyor. Barefoot in the Head’de öne çıkan parçalar, Hark The Herald Hermit Speaks, Blond Light of Morning, Dog Eat Sun, If You Had A Heart To Break ve Good To Know. Albümde Glow isimli parçada gruba ünlü Hintli müzisyen Ali Akhbar Khan’ın oğlu Alam Khan eşlik ediyor.

70’lerin hippi müziğini günümüze uyarlayan grubun yeni albümü, türün meraklılarını hayal kırıklığına uğratmayacak. Black Crowes ve Chris Robinson’un etkileyici sesini özleyenler de albümden bir o kadar keyif alacaklar.

 

Chris Robinson Brotherhood:

Chris Robinson vokal
Neal Nasal gitar
Jeff Hill bas
Adam MacDaughall keyboard
Tony Leone davul

 

 

 

 

 

Chris Robinson Brotherhood - Good To Know

1

Hakkımızda

gokselsozer

Ankara Polis Radyosu'nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN'in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017