Ammunition - Ammunition - MeridyenMeridyen

Ammunition – Ammunition

BİLGİ

Norveçli süper grup Ammunition, kendi adını verdiği ikinci albümleriyle çıtayı yükseltiyor.

Wig Wam, Eclipse, Nordic Union, TNT, W.E.T. ve Circus Maximus’dan üyelerin yer aldığı grup, melodik ve glam rock tarzında yine başarılı bir albüme imza atmış.

2014’te Wig Wam solisti Age Sten Nilsen ile Eclipse, W.E.T  ve Nordic Union’dan tanıdığımız Erik Martensson tarafından kurulan grup, bir yıl sonra ilk albümleri Shanghaied’i çıkarmış ve büyük başarı elde etmişti.

Aynı ekip, yeni albümde de ilkinde tutan formülü uygulamış gözüküyor. Nilsen’in sağlam vokali, Martensson ve Jon Patterson’ın gitar oyunları, vurucu melodilerle eşlik edilebilen parçalar ve olmazsa olmaz baladlar. Grup, rock severlere modern bir çerçevede seksenlerin ruhunu yeniden yaşatıyor. Albümün prodüktörü ise Martensson’dan başkası değil.

”Wrecking Crew” ve ”Freedom Finder” (Billy Squire’in The Stroke’unu andırıyor) ile listelerde boy gösteren grubun yeni çalışmasının açılışında yer alan ”Time”, albümden ne beklemeniz gerektiğini çok iyi özetliyor. ”Virtual Reality Boy” ise Dokken tadında tam seksenlerden fırlama bir parça olmuş. Tempolu ”Gung Ho”, ”Caveman” ve ”Bad Bones” ile devam eden albümde sağlam baladlar da yok değil. ”Eye For An Eye”, ”Tear Your City Down” ve ”Miss Summertime” albümde temponun düştüğü parçalar. Kapanışı yapan ”Klondike” ise albümün en iyilerinden.

Ammunition, yeni albümleriyle melodik rock türünde yılın iddialı gruplarından biri olma yolunda ilerliyor. Türü seviyorsanız arşivinizde olması gereken albümlerden.

Ammunition:

Age Sten Nilsen vokal (Wig Wam)
Erik Martensson gitar, vokal (Eclipse, W.E.T,Nordic Union)
Victor Cito Borge  bas (TNT)
Jon Pettersen  gitar
Lasse Finbraten keyboard (Circus Maximus)
Magnus Ulfstedt  davuls (Eclipse)

Ammunition - WRECKING CREW

1

Hakkımızda

gokselsozer

Ankara Polis Radyosu'nda 1984-91 yılları arasında yayınlanan rock programı MERİDYEN'in yapımcısı.

Once a rocker always a rocker

BİZE ULAŞIN

Sosyal Medya

Meridyen84 © 2017